TOY-tiimissä on voimaa

Dialogi-ringissä parhaat ideat pulppuavat

TOY tekee päivästä värikkäämmän

kuva
kuva
kuva

Yhteystiedot

TOY-VERKOSTO

Minna Erkko
Sastamalan koulutuskuntayhtymä
Kyrösselänkatu 5
39500 IKAALINEN
puh. 040 566 7854
email: minna.erkko@sasky.fi

 

Jaana Hiltunen
puh. 050 566 0888
email: jaana.hiltunen@partus.fi
skype: jaana.hiltunen

 

TOY-OPPILAITOKSET

Hämeen ammatillisen korkeakoulutuksen kuntayhtymä /

Hämeen ammatti-instituutti - HAMI

Jyväskylän koulutuskuntayhtymä

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä - LSKKY

Salon seudun koulutuskuntayhtymä - SSKKY

Sastamalan koulutuskuntayhtymä - SASKY

Satakunnan koulutuskuntayhtymä - SATAEDU

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä - SEDU

Tampereen seudun ammattiopisto - TREDU

Tavastia koulutuskuntayhtymä


Hämeen ammatillisen korkeakoulutuksen kuntayhtymä /

Hämeen ammatti-instituutti - HAMI

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Puutarha- ja viherala Lepaa
Lepaantie 129
14610 LEPAA

Metsäala Evo
Saarelantie 1
16970 EVO

TOY-valmentajatiimi

Puutarha- ja viherala Lepaa
Helena Salomaa
puh. (03) 6465 202
email: helena.salomaa@hamk.fi

Sari Makkonen
email:  sari.makkonen@hamk.fi

Metsäala Evo
Eveliina Ikonen
puh. (03) 6465 316
email: eveliina.ikonen@hamk.fi

Juha Mäkelä
email: juha.makela@hamk.fi

 

Jyväskylän koulutuskuntayhtymä

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Jyväskylän ammattiopisto - JAO
Viitaniementie 1
PL 472
40101 JYVÄSKYLÄ

TOY-koordinaattori

Satu Mursula (hiusala)
puh. 040 341 5208
email: satu.mursula@jao.fi

TOY-valmentajatiimi

Hiusala
Satu Mursula
puh. 040 341 5208
email: satu.mursula@jao.fi

Riitta Myllyniemi
puh. 040 341 5229
email: riitta.myllyniemi@jao.fi

Artesaanikoulutus
Tarja Mäntynen
puh. 040 341 6068
email: tarja.mantynen@jao.fi
 

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä - LSKKY

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Loimaan ammatti- ja aikuisopisto
Myllykyläntie 8
PL 124
32201 Loimaa

TOY-koordinaattori

Tarja Moisio-Rannikko (tekstiili ja vaatetus, Loimaa)
Puh. 044 090 1291
email: tarja.moisio-rannikko@lskky.fi

TOY-valmentajatiimi

Media-ala
Mervi Vesalainen
puh. 040 900 1468
email: mervi.vesalainen@lskky.fi

Hiusala
Satu Railo
puh. 044 090 1265
email: satu.railo@lskky.fi

Tekstiili ja vaatetus
Minna Kantola
puh. 044 090 1265
email: minna.kantola@lskky.fi

 

Salon seudun koulutuskuntayhtymä - SSKKY

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Salon seudun ammattiopisto
Venemestarinkatu 35
24240 SALO

Salon seudun ammattiopisto
Hyvoninkatu 1
24240 SALO

TOY-koordinaattori

Johanna Lahtinen (käsi-ja taideteollisuusala, visualisti)
puh. 044 7704 713
email: johanna.lahtinen@sskky.fi

TOY-valmentajatiimi

Catering-ala
Anneli Heinonen
puh. 044 7704 510
email: anneli.heinonen@sskky.fi

Sirkka-Liisa Frantti
puh. 044 7704 560
email: sirkka.liisa.frantti@sskky.fi

Liiketalous ja kauppa, tietojenkäsittely
Sinikka Peltomäki
puh. 044 7704 854
email: sinikka.peltomaki@sskky.fi

Hiusala
Pia Kiikeri
puh. 044 7704 423
email: pia.kiikeri@sskky.fi

Käsi- ja taideteollisuusala, sisustustekstiili
Päivi Ihamäki
puh. 044 7704 720
email: paivi.ihamaki@sskky.fi

Marja-Liisa Hirvonen
puh. 044 7704 721
email: marja-liisa.hirvonen@sskky.fi

Pintakäsittelyala
Leena Halonen
puh. 044 7704 411
email: leena.halonen@sskky.fi

Pedagoginen kehittäminen
Riikka Riihimäki
puh. 044 7704 290
email: riikka.riihimaki@sskky.fi

Projektisuunnittelija
Mervi Leino
puh. 044 7704 213
email: mervi.leino@sskky.fi

 

Sastamalan koulutuskuntayhtymä - SASKY

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, IKATA
Eino Salmelaisen katu 20
39500 IKAALINEN

Ammatti-instituutti Iisakki/Osaran yksikkö
Huikuntie 33
39230 OSARA

Tyrvään käsi- ja taideteollisuus oppilaitos
Sastamalankatu 2
38210 SASTAMALA

Vammalan ammattikoulu
Ratakatu 36
38210 SASTAMALA

TOY-koordinaattori

Terhi Leppä
puh. 044 755 4511
email: terhi.leppa@sasky.fi

TOY-valmentajatiimi

IKATA
Terhi Leppä
puh. 044 755 4511
email: terhi.leppa@sasky.fi

Simo Pyylampi
puh. 0440 452 011
email: simo.pyylampi@sasky.fi

OSARA
Timo Lepistö
puh. 044 755 4469
email: timo.lepisto@sasky.fi

Tyrvään käsi- ja taideeteollisuusoppilaitos / sisustusala
Päivi Lehto
puh. 040 5776178
email: paivi.lehto@sasky.fi

Tyrvään käsi- ja taideeteollisuusoppilaitos / kultasepänala
Arto Kuusela
puh. 050 9118997
email: arto.kuusela@sasky.fi

Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos / kirjansitoja-ala
Harri Aaltonen
puh. 040 4848 153
email: harri.aaltonen@sasky.fi

Vammalan ammattikoulu
Riina Sunila, koulutuspäällikkö
puh. 0400 845000
email: riina.sunila@sasky.fi

Vammalan ammattikoulu / catering
Anne-Mari Alakoski
puh. 040 184 2665
email: anne-mari.alakoski@sasky.fi

 

Satakunnan koulutuskuntayhtymä - SATAEDU

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Sataedu Kokemäki
Suoratie 1
32810 KOKEMÄKI

TOY-koordinaattori
Kati Fager (kulttuurialan koordinaattori)
puh. 040 199 4108
email: kati.fager@sataedu.fi

TOY-valmentajatiimi

Sataedu Kokemäki / hius- ja kauneusala
Teija Österlund
puh. 040 199 4395
email: teija.osterlund@sataedu.fi

Janika Reunanen
puh. 040 199 4100
email: janika.reunanen@sataedu.fi

Sataedu Kankaanpää / liiketalous
Susanna Kyösti
puh. 040 199 4278
email: susanna.kyosti@sataedu.fi

Sataedu Nakkila / graafinen suunnittelu
Kirsi Liljeroos
puh. 040 199 4544
email: kirsi.liljeroos@sataedu.fi

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä - SEDU

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Koulutuskeskus SEDU Ilmajoki
Pappilantie 6
60800 ILMAJOKI

Koulutuskeskus SEDU Seinäjoki
Kirkkokatu 10
60100 SEINÄJOKI

TOY-koordinaattori

Riitta Tuokko (kulttuuriala)
puh. 040 868 0863
email: riitta.tuokko@sedu.fi

TOY-valmentajatiimi

Koulutuskeskus SEDU Ilmajoki / puuala
Kari Kulmakorpi
puh. 040 868 0149
email: kari.kulmakorpi@sedu.fi

Jorma Sahlberg
puh. 040 868 0867
email: jorma.sahlberg@sedu.fi

Koulutuskeskus SEDU Seinäjoki / hiusala
Minna Busch
puh. 040 868 0685
email: minna.busch@sedu.fi

 

Tampereen seudun ammattiopisto - TREDU

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

 

TOY-koordinaattori

TOY-valmentajatiimi

 

Tavastia koulutuskuntayhtymä

TOY-mallia toteutetaan seuraavissa yksiköissä:

Ammattiopisto Tavastia
Hattelmalantie 8
13100 Hämeenlinna

TOY-koordinaattori

Kirsi Siirilä (yrittäjyys)
puh. 050 5535 208
email: kirsi.siirila@kktavastia.fi

TOY-valmentajatiimi

Käsi- ja taideteollisuus
Pirjo Ervasti-Saksala
puh. 050 4400 868
email: pirjo.ervasti-saksala@kktavastia.fi


Hotelli, ravintola ja catering
Riitta Grönqvist
puh. 050 5504 019
email: riitta.gronqvist@kktavastia.fi

Jaana Korhonen
puh. 050 4400 897
email: jaana.korhonen@kktavastia.fi